Co je chart perski?

Co je chart perski?

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z niufland-klub.pl

Poniższy artykuł odpowie na pytanie: „Co je chart perski?”. Omówiona zostanie również ich Dieta i czego należy unikać. Pomimo tego, że psy te znane są z wysokiego poziomu energii, w rzeczywistości nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. W tym artykule omówione zostaną również alergie pokarmowe oraz sposoby zapobiegania skrętowi żołądka u tych psów. Kiedy skończysz czytać, będziesz wiedział, jak najlepiej dbać o swojego perskiego psa szarego.

Karmienie psa perskiego Greyhound

Możesz zdecydować się na karmienie psa suchą lub mokrą karmą. Ważne jest, aby stosować suchą karmę z wysokiej jakości mielonym mięsem, a nie karmę z puszki. Można również dodawać do diety świeże warzywa. Aby zapobiec wzdęciom, miskę z jedzeniem należy umieścić w podwyższonym uchwycie. W pobliżu powinna znajdować się świeża woda. Dobrym pomysłem jest również zapewnienie psu miski, z której będzie mógł pić, ponieważ wiele z nich lubi moczyć łapy.

Karma, którą podajesz chartowi perskiemu, powinna być pożywna, świeża i smaczna. Dieta powinna być urozmaicona i zawierać mięso i podroby. Dla małych szczeniąt dobrym wyborem jest dieta składająca się ze zbóż i warzyw. Należy pamiętać o zapewnieniu świeżej wody przez cały dzień. Ważne są także suplementy witaminowe. Nie należy przekarmiać psa, ale odpowiednia ilość pokarmu i wody jest niezbędna dla zdrowia zwierzęcia.

Wymagania żywieniowe

Wymagania żywieniowe chartów perskich są bardzo podobne do tych, jakie mają psy innych ras. Jego smukłe ciało i długie nogi wyróżniają go spośród innych ras. Rasa ta była ceniona jako pies do towarzystwa, na drugim miejscu po swoich synach. W rzeczywistości ich śmierć była powodem wielkiego smutku, a rodziny często nosiły wielodniową żałobę. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci zapewnić psu odpowiednią karmę, zapewniającą mu zdrowie i długowieczność.

Zobacz?!  Czy Mastif tybetański może spać na dworze?

Pies ważący 70 kg potrzebuje dziennie 2,5% masy ciała w postaci mięsa. Odpowiada to około 19,6 uncji mięsa, warzyw i kości. Niektóre owoce nie są jednak dobre dla psa. Owoce takie jak banany, pomarańcze, arbuzy i gruszki są bezpieczne dla psa. Możesz także podawać psu ryż, gotowane ziemniaki i inne ziarna. Należy jednak pamiętać, aby utrzymać wagę psa w zalecanym zakresie.

Pokarmy, które mogą powodować skręt żołądka u chartów perskich
Chociaż objawy wzdęcia są u psów minimalne, mogą być śmiertelne. Psy te są bardziej podatne na wzdęcia niż wiele innych ras. Jeśli jednak podejrzewasz, że Twój pies cierpi na wzdęcia, powinieneś podjąć natychmiastowe działania. Na początek należy zmniejszyć wielkość porcji posiłku psa. Jeśli pies szybko przełyka pokarm, zmniejsz jego porcję. Spróbuj także mieszać karmę suchą z mokrą i podawaj mu mniejsze porcje.

Kilka rodzajów pokarmu może powodować skręt żołądka u Twojego perskiego chartka. Pokarm o wysokiej zawartości białka może również powodować skręt żołądka u psa. Diety wysokobiałkowe są zalecane dla chartów wyścigowych, ponieważ wspomagają rozwój mięśni i dodają energii. Jednak psy domowe mogą jeść praktycznie wszystko, pod warunkiem, że jest to pokarm wysokiej jakości i pożywny. Oprócz mięsa, Twój pupil może jeść owoce, warzywa i ryż. Niezależnie od tego, czy karmisz psa mięsem, ryżem czy ziemniakami, upewnij się, że jest to wysokiej jakości źródło białka.

Równie ciekawe: