Ile waży mastif tybetański?

Ile waży mastif tybetański?

Jeśli zastanawiasz się, „Ile waży mastif tybetański?”, nie jesteś sam. Rasa ta jest nazywana łagodnym olbrzymem i może urosnąć ponad miarę. Pełen rozwój może trwać kilka lat. W zależności od wielkości rasy i poziomu aktywności psa może być konieczne zwiększenie ilości przyjmowanej przez niego karmy i wody. Przy określaniu potrzeb psa należy również wziąć pod uwagę własną wagę i apetyt.

Mastif tybetański to wspaniała rasa psów. Rasa ta pochodzi z Tybetu, ale została uznana przez Związek Kynologiczny dopiero w latach 30. ubiegłego wieku. W swojej ojczyźnie psy te rzadko ważą więcej niż 90 kilogramów. Ponieważ ich wyżywienie jest zbyt kosztowne, raczej nie znajdziesz szczeniaka zarejestrowanego przez KC. Jednak w niektórych hodowlach psy osiągają wagę nawet 115 kilogramów!

Waga mastifa tybetańskiego zależy od jego rasy. Niektóre z tych ras wymagają codziennych ćwiczeń, inne są niewymagające. Pies musi być aktywny i mieć zapewnioną umiarkowaną ilość ruchu. Powinien być codziennie wyprowadzany na spacer. Choć może się to wydawać dużo, psy tej rasy nie lubią szkolenia ani wykazywania zachowań bez pytania. Jest to pies inteligentny, o dużej energii, ale nie lubi się popisywać, gdy się go o to prosi. Rasa ta jest niezwykle inteligentna i lubi gry logiczne oraz zabawy w ogrodzie.

Samica mastifa tybetańskiego może osiągnąć pełną dorosłość w młodym wieku od dwóch do trzech lat. Z kolei samce mogą potrzebować nawet sześciu lat, aby osiągnąć idealny rozmiar. Nawet gdy są już w pełni dorosłe, mastifom tybetańskim może pozostać jeszcze trochę wzrostu, ale powinny być dojrzałe i zdrowe. Jeśli zastanawiasz się: „Ile waży mastif tybetański?”, nie martw się. Pomożemy Ci ustalić idealną wagę dla Twojego nowego szczeniaka!

Waga mastifa tybetańskiego jest bardzo zróżnicowana. Zanim zdecydujesz się na zakup psa, powinieneś poznać jego temperament. Są one niezwykle przyjazne w stosunku do swoich rodzin, ale mogą być agresywne w stosunku do obcych. Ważne jest wczesne szkolenie mastifa tybetańskiego, aby nauczył się on być przyjazny w stosunku do nowych ludzi. Jeśli nie jesteś pewien jego osobowości, postaraj się ograniczyć wielkość domu, w którym będzie mieszkał.

Zobacz?!  Jak dobrać obroże dla Mastifa tybetańskiego?

Choć rasa ta jest generalnie zdrowa, istnieją pewne choroby, które ją dotykają. Należą do nich dysplazja stawu biodrowego i dysplazja stawu łokciowego, które są uwarunkowane genetycznie. Mimo że żadna z tych chorób nie jest śmiertelna, mogą one być bolesne i osłabiające, dlatego należy się nimi niezwłocznie zająć. Mastif tybetański jest pięknym, inteligentnym i miłym towarzyszem! Jeśli jesteś zainteresowany kupnem psa, rozważ tę rasę jako swojego nowego psiego towarzysza!

Mastif tybetański osiąga pełnię swoich dorosłych rozmiarów między 12 a 18 miesiącem życia. Niektóre rasy rosną powoli do trzeciego lub czwartego roku życia. W przeciwieństwie do większości ras, samice osiągają pełne rozmiary wcześniej niż samce. Samce mogą potrzebować nawet dwóch lat, aby osiągnąć pełną dorosłość. Po urodzeniu samce ważą od 33 do 48 funtów, a w wieku jednego roku osiągają wagę od 61 do 140 funtów.

Równie ciekawe: