na co poluje chart perski?

Na co poluje chart perski?

Chcesz dowiedzieć się więcej o tej rasie? Czytaj dalej, aby poznać jej pochodzenie, historię i cechy charakterystyczne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki jest cel istnienia tego psa. Oto kilka interesujących faktów na temat tej rasy:

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z rosyjskiniebieski.com

Historia

W historii chartów perskich psy te były cenionymi zwierzętami domowymi. Często używano ich w grobowcach i kojarzono z rycerstwem, polowaniami i arystokracją. Ich nazwa była także ukłonem w stronę ich cech podobnych do lwów. Nie były też kojarzone z damami, ale koczownicy uważali je za psy do towarzystwa. Ich szlachetny rodowód pomógł uchronić perskiego charta przed wyginięciem.

Pochodzenie

Z historią chartów perskich wiąże się ciekawa opowieść. Jego początki sięgają 1858 roku. National Coursing Club of England, na przykład, wymagał, aby wszystkie charty były rejestrowane przed rozpoczęciem wyścigów. Doprowadziło to do założenia The Greyhound Stud Book w Wielkiej Brytanii, która później rozszerzyła się o siostrzane wydawnictwa w Stanach Zjednoczonych, Irlandii i Australii. Pierwszy chart perski otrzymał imię Perseusz na cześć króla Persów.

Cechy charakterystyczne

Greyhound perski (znany również jako Saluki) jest starożytnym psem pasterskim. Psy tej rasy były pierwotnie hodowane przez plemiona koczownicze do polowania na zwierzynę łowną. Nazwa psa nawiązuje do jego zdolności do polowania za pomocą oczu. Jej początki sięgają Żyznego Półksiężyca, gdzie podobne psy były powszechne. Obecnie rasa ta jest długonoga, głęboko osadzona w klatce piersiowej i niezależna. Jej cechy charakterystyczne to połączenie eleganckiego stylu, uporu i inteligencji.

Przeznaczenie

Szarak perski, znany również jako Saluki, jest rasą psów morskich. Rasa ta została wyhodowana na Żyznym Półksiężycu przez plemiona koczownicze do polowań na zwierzynę łowną. Rasa ta jest długonoga i głęboko osadzona w klatce piersiowej. Podobne psy można zobaczyć w sztuce średniowiecznej. Szarak perski jest najstarszą zachowaną rasą psów na świecie, której początki sięgają ponad siedmiuset lat.

Zobacz?!  Czym różni się Mastif tybetański od Mastifa Angielskiego?

Ochrona zdrowia

Nowotwory są główną przyczyną śmierci psów, a chart perski nie jest tu wyjątkiem. Niektóre rasy są szczególnie podatne na pewne rodzaje nowotworów, ale na szczęście wiele z nich można wyleczyć, a inne można wyleczyć za pomocą chemioterapii. Niezależnie od rodzaju raka u Twojego zwierzęcia, kluczowe jest jego wczesne wykrycie. Z tego powodu lekarze weterynarii będą przeprowadzać okresowe badania krwi i obserwować Twoje zwierzę pod kątem ewentualnych guzków lub zgrubień.

Równie ciekawe: