Jak strzyc charta perskiego?

Jeśli zastanawiasz się, jak strzyc psa perskiego, przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz pomocne wskazówki. Przepisy dotyczące psów perskich często zabraniają właścicielom wyprowadzania psów na spacer w miejscach publicznych i ograniczają hodowcom masową hodowlę tych psów. Jednak kilka prostych kroków może pomóc Ci w strzyżeniu Twojego pupila. Należy pamiętać, że rasa ta jest rzadka, dlatego najlepiej unikać publicznego kontaktu z maszynką do strzyżenia.

Przede wszystkim rasa ta charakteryzuje się wysokim, dumnym krokiem. Jej chód jest szybki, a tylne kończyny mocne i elastyczne. Ogon jest długi i lekko zakrzywiony. Rasa ta ma dwa różne rodzaje sierści: długą i krótką oraz gładką i długą. Odmiana gładkowłosa jest podobna do krótkowłosej rasy „Slugi” i nie ma podszerstka. Odmiany długowłose mają wygląd kota z łapami i mają zaokrąglony grzbiet.

Szarak perski jest psem pracowitym, inteligentnym i niezależnym. Może być wspaniałym towarzyszem, ale wymaga ścisłego nadzoru podczas spacerów. Nie jest polecany dla małych i starszych dzieci, ale dobrze radzi sobie w towarzystwie dzieci i innych psów. Należy jednak pamiętać, że ma on silny instynkt łowiecki i wymaga odpowiedniego szkolenia. W związku z tym podczas szkolenia psa należy poświęcić mu dużo czasu. Nie należy się jednak niepokoić, jeśli pies zacznie szczekać – nie zdarza się to zbyt często.

Szarak perski nie ma specyficznego psiego zapachu, więc strzyżenie psa nie jest trudnym zadaniem. Sierść jest pokryta tłuszczem, co odróżnia ją od wełny u innych ras. Rasa ta ma twarde usposobienie, ale jej pełne gracji ruchy sprawiają, że jest doskonałym zwierzęciem domowym. Będą lojalne wobec właściciela przez całe życie, ale będą potrzebowały dużo uwagi. Wymagają dużo uwagi, przestrzeni i dobrych warunków do przetrzymywania.

Sierść chartów perskich może mieć bardzo różny kolor. Zazwyczaj są one ciemniejsze niż u kundli, ale jeśli są czyste, strzyżenie ich sierści jest całkowicie dopuszczalne. Greyhoundy powinny być kąpane nie częściej niż trzy lub cztery razy w roku. Aby temu zapobiec, należy utrzymywać ich sierść w czystości i suchości. Dzięki temu nie będą przyciągać niepożądanych gości.

Zobacz?!  Jak długo śpi Mastif tybetański?

Ogon chartów perskich jest ważnym elementem wyglądu tej rasy. Ważne jest, aby usuwać nadmiar włosów, nawet tych, które przylegają do ciała. Następnie można ogon ostrzyc, aby nadać mu łagodniejszy kształt. Następnie należy wyczesać skołtunioną sierść przy pomocy nożyc do strzyżenia. Dobrej jakości ogon może zachować zaokrąglony kształt.

Równie ciekawe:

  • Jak trenować charta perskiego?
  • Ile waży chart perski?
  • Jak często trzeba czesać Mastifa tybetańskiego?
  • Jak pielęgnować włosy Mastifa tybetańskiego?
  • Na co poluje chart perski?

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *