Jaka jest najlepsza karma dla Mastifa Tybetańskiego?

Musisz wybrać odpowiednią karmę dla mastifa tybetańskiego w zależności od jego wieku, rasy i poziomu aktywności psa. Niektóre psy nie zwracają uwagi na to, co jedzą. Inne po prostu jedzą, żeby żyć. Niektóre mastify tybetańskie nie mają dużego apetytu, ale mimo to muszą jeść. Wybredne jedzenie może być oznaką znudzenia lub niepokoju. Bez względu na przyczynę, ważne jest, aby szkolić psa i regularnie poddawać go badaniom kontrolnym.

Spis treści

1 Spot i Tango

2 Kurczak

3 Jajka

4 Owoce

5 Warzywa

6 Kibel

Spot i Tango

Jeśli chcesz zapewnić swojemu psu najlepszy możliwy posiłek, karma Spot & Tango for Tibet Mastiff jest doskonałym wyborem. Karma ta, pełna owoców i zielonych liści, może pomóc Twojemu psu poprawić zdrowie dróg moczowych i złagodzić bóle stawów. Karma ta została również wyprodukowana z wysokiej jakości składników, aby zapewnić zdrowie Twojemu psu. Karma ta jest idealna zarówno dla psów z nadwagą, jak i starszych.

Kurczak

Chociaż najlepszym pożywieniem dla mastifów tybetańskich jest kurczak, psy te dobrze radzą sobie również z karmą w postaci kulek, surowego mięsa i świeżych owoców. Chociaż może upłynąć trochę czasu, zanim Twój pupil przyzwyczai się do jedzenia ludzkiego pożywienia, spróbuj zacząć od ryb, ponieważ zawierają one zdrowe kwasy omega-3. Gotowane mięso jest również bezpieczne, pod warunkiem, że nie zawiera konserwantów. Spróbuj też podawać swojemu pupilowi plasterek jabłka lub banana.

Jajka

Niektóre psy nie dbają o swoje pożywienie. Po prostu jedzą, aby przetrwać. Mastify tybetańskie nie są tu wyjątkiem. Jeśli zauważysz, że Twój mastif tybetański nie je dużo jedzenia, zastanów się, dlaczego tak się dzieje. Twój pies może być wybredny z powodu nudy lub niepokoju. W takich sytuacjach szkolenie psa i regularne badania kontrolne są ważne dla zachowania zdrowia zwierzęcia.

Zobacz?! Czy chart perski może mieszkać w domu?

Owoce

Najlepszym pożywieniem dla mastifa tybetańskiego jest mięso i warzywa. Szczenięta mogą jeść niektóre owoce, ale należy podawać im tylko niewielkie ilości, ponieważ pestki zawarte w jabłkach mogą być niebezpieczne dla psów. W przypadku dorosłego mastifa tybetańskiego warto rozważyć podawanie psu jagód. Jagody mają niską zawartość tłuszczu i kalorii, więc można je bezpiecznie podawać psu z umiarem.

Warzywa

Warzywa dla mastifa tybetańskiego powinny być częścią diety Twojego psa. Rasa ta lubi przebywać w pobliżu Ciebie i ma tendencję do jedzenia więcej niż wskazuje na to jej wielkość. Czasami pies może odmówić jedzenia, ale zazwyczaj wraca do jedzenia zaraz po powrocie właściciela. Niektóre leki mogą powodować u psa utratę apetytu, ale ten efekt uboczny z czasem ustępuje.

Kibel

Najlepszą karmą dla Twojego psa rasy mastif tybetański jest karma w postaci śliny. Karma ta jest mieszanką biologicznie odpowiednich białek, zdrowych tłuszczów, zmielonych kości i warzyw. Karma ta jest bogata w niezbędne witaminy i minerały. Niektóre psy mają jednak alergie na pewne składniki, dlatego przed podaniem psu sera lub innej karmy należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Jeśli karma zawiera zbyt dużo tłuszczu lub śrutu, może to być oznaką choroby.

Równie ciekawe:

  • Jak długo Mastif tybetański je karme dla szczeniaków?
  • Co je chart perski?
  • Jak często trzeba czesać Mastifa tybetańskiego?
  • Jak pielęgnować włosy Mastifa tybetańskiego?
  • Jak dobrać obroże dla Mastifa tybetańskiego?

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *