Jak długo Mastif tybetański je karme dla szczeniaków?

Jak długo Mastif tybetański je karme dla szczeniaków?

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z modoptak.pl

Istnieje wiele powodów, dla których Twój mastif tybetański może być wybredny w kwestii jedzenia, w tym wiek psa i ilość jedzenia. Karma dla szczeniąt jest bezpieczna dla psa, o ile podaje się ją w małych ilościach. Jeśli jednak chodzi o nabiał, musisz się upewnić, że podajesz psu małe porcje. W przeciwnym razie u psa mogą wystąpić wzdęcia, a nawet zapalenie trzustki.

Mastif tybetański może jeść surowe mięso, ale najlepiej skonsultować się z ekspertem. Psy te nie zostały wyhodowane do jedzenia gotowanej żywności, więc w warunkach naturalnych nie miały do niej dostępu. Korzyści płynące z jedzenia surowego mięsa dla psa obejmują dużą ilość składników odżywczych. Należy jednak pamiętać, aby przed podaniem zwierzęciu mięsa upewnić się, że jest ono czyste.

Do diety mastifa tybetańskiego można włączyć także inne rodzaje pożywienia, takie jak ryby, kurczak, warzywa i karma. Mimo że nie mają one dużego apetytu, powinieneś podawać im wysokiej jakości karmę dla psów. Dzięki temu nie będą się nudzić i pozostaną zdrowe. Stosując się do tych wskazówek, Twój mastif tybetański wyrośnie na dobrze zbilansowanego psa.

Karmiąc mastifa tybetańskiego odpowiednim rodzajem karmy, należy również unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych. Ostre promienie słoneczne mogą powodować raka u tych psów. Jeśli planujesz zostawiać je na podwórku same przez cały dzień, upewnij się, że pies ma ogrodzenie lub klatkę, w której może się zamknąć. Jeśli mastif tybetański jest zbytnio narażony na działanie słońca, może cierpieć z powodu lęku separacyjnego.

W zależności od wieku i wagi, szczenięta mastifa tybetańskiego potrzebują zróżnicowanej karmy. Dieta szczeniąt musi być zbilansowana pod względem zawartości białka, węglowodanów, energii i innych składników odżywczych. Powinna także zaspokajać rosnące potrzeby psa i umożliwić mu wyrośnięcie na zdrowego dorosłego osobnika. Zbilansowana dieta pomoże Twojemu mastifowi tybetańskiemu wyrosnąć na silnego i zdrowego psa.

Zobacz?!  Ile waży chart perski?

Chociaż to naturalne, że mastif tybetański ma duży apetyt, pies musi czuć się najedzony po zjedzeniu pokarmu o dużej zawartości tłuszczu i cukru. Im dłużej jedzenie pozostaje w żołądku, tym bardziej prawdopodobne jest, że pies stanie się grubszą i bardziej seksowną wersją samego siebie. Chociaż może tak być, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem na zapewnienie psu składników odżywczych, których potrzebuje, aby wyrosnąć na zdrowego i silnego psa.

Im dłużej pies spożywa karmę dla szczeniąt, tym lepiej. Jednak najważniejszym aspektem żywienia mastifa jest konsekwencja. Jeśli nie będziesz przestrzegać regularnego harmonogramu karmienia, u psa mogą pojawić się problemy trawienne lub problemy z kośćmi. Na szczęście dobra dieta i dużo ruchu mogą pomóc Twojemu psu żyć długo i zdrowo. Im więcej wiesz o swoim psie, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie zapewnić swojemu pupilowi najlepszą możliwą dietę.

 

Równie ciekawe: